سرخط خبرها
قالب بتن
قالب بتن

قالب بتن

قالب بتن

استفاده از قالب فلزی  (قالب  بتن )جهت قالب­بندی فونداسیون به جهت استحکام و سطح شاقولی مناسب نسبت به سایر روش­های قالب­بندی توصیه بیشتر حائذ اهمیت است. در بسیاری از پروژه های ساختمانی بلند مرتبه که عمق پی زیاد بوده و یا میزان سطح قالب­بندی فونداسیون کمتر است از قالب­های فلزی (قالب بتن ) استفاده می­شود.

در مورد ستونها معمولا به محض آنکه بتن حالت روانی خود را از دست بدهد و بتواند شکل هندسی خود را حفظ کند قالب (قالب بتن ) آن را باز می کنند و این در حدود ۴۸ ساعت بعد از بتن- ریزی میباشد

قالب ستون بعد از ۴۸ ساعت باید حتما باز شود زیرا در غیر این صورت آب دادن به بتن براحتی میّسر نیست و ممکن است بتن خشک شده و بسوزد باید توجه داشت که در موقع نصب قالب ستونها باید کاملا شاقولی نصب شود .

قالب های بتن در عرض های  مختلف و ارتفاع های ۱ و ۱٫۵ و ۲ متر تولید می شود .

داربست مثلثی

داربست مثلثی(اسکافلد)  ساده ترین و رایج ترین نوع متدوال سیستم  داربست بندی چه از نظر عملکرد و چه از نظر تولید می باشد داربست مثلثی،  در کفراژبندی دالهای بتنی تکراری و اجرای سقفهای وسیع و مرتفع و تابلینه پلها به راحتی با قالبهای بتن( قالب بتن – قالب فلزی – قالب مدولار) ترکیب شده و به صورت میزهای مدولار (باکس) توسط کارگر ساده نیز مونتاژ می شود. داربست مثلثی را می توان در کفراژ بندی دال های یکپارچه و وسیع ، تیرها،پل ها و … استفاده کرد.همچنین باکس های یکپارچه و مرتفع  داربست مثلثی(اسکافلد) را می توان در اجراهای تکراری و مشابه توسط جرثقیل جابجا کرد یعنی نیاز به باز و بسته کردن دوباره ندارد.

درباره ی منظر آنلاین